FA | EN | AR
چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 150
جمع بازديدها تاكنون: 345156


نشست مسئولین پزشکی قانونی با قضات شعب دادگاه شهید کامیاب

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی خراسان رضوی جلسه مشترک مسئولین این اداره کل با معاون دادستان و سرپرست مجتمع شهید کامیاب و قضات آن مجموعه برگزار شد.
در این جلسه که رئیس پزشکی قانونی مشهد به همراه تنی چند از دیگر مسئولین پزشکی قانونی استان حضور داشتند، به سوالات و ابهامات بوجود آمده در برخی پرونده ها پاسخ داده شد.
دکتر علی هادیزادگان هدف از حضور در مجتمع قضایی را تعامل بیشتر و پاسخگویی به سوالات قضات و دادیارها بیان کرد. وی در پاسخ به سوالاتی همچون زمان بر بودن پاسخگویی به برخی پرونده ها، گفت: با سابقه ترین و مجربترین پزشکان در پزشکی قانونی مشغول به خدمت هستند و با ارائه نظرات دقیق کارشناسی به بیش از یک سوم پرونده های قضایی کشور کمک می کنند. لیکن برخی موارد مانند جعل و یا خودزنی باعث شده است تا به منظور بررسی های دقیق تر روند پاسخوگویی طولانی تر شود و گاهی نیز درخواست پرونده های بستری، درمانی و یا قضایی یک پرونده، زمان بیشتری می طلبد.
از موضوعات مطرح شده در این جلسه نحوه تشکیل و برگزاری کمیسیونها، حوادث کار و تشخیص بیماری های مرتبط باکار و محیط کاری، نحوه بررسی پرونده های قصور پزشکی، آزمایشات الکل و مشروبات الکلی، راهکارهای جلوگیری ازجعل و فریب در آزمایشات و موارد مشابه بود که کاملا ارزیابی شد.
درپایان ضمن تقدیر مسئولین مجتمع قضایی شهید کامیاب از حضور نمایندگان پزشکی قانونی مقرر شد که در ادامه ی این جلسات، جلسه مشترکی فی ما بین پلیس راهور ، مسئولین مجتمع قضایی شهید کامیاب و پزشکی قانونی در خصوص راهکارهای بررسی تصادفات ساختگی و نیز جلسه ی مشترک دیگری با قضات شورای حل اختلاف در خصوص روند رسیدگی به پرونده ها و راهکارهای تعاملات بیشتر بین دو دستگاه برگزار شود.

 

 

تاریخ انتشار: ١٠:٤٦ -1396/02/19 کد مطلب :٢٨٣٠٣
  نسخه چاپي

خروج

یررسی سهم خراسان رضوی در راه اندازی موزه پزشکی قانونی کشور

برگزیدگان مسابقه نقاشی بصیرت در خراسان رضوی معرفی شدند

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: مشهد، خيابان سناباد، چهارراه پل خاكي کدپستی: 9138615916
تلفن: 8425946، دورنگار: 8452100،
پیام کوتاه: 20001372