FA | EN | AR
چهارشنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٧
جمع بازديدكنندگان امروز: 72
جمع بازديدها تاكنون: 339256


نشست مسئولین پزشکی قانونی با قضات شعب دادگاه شهید کامیاب

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی خراسان رضوی جلسه مشترک مسئولین این اداره کل با معاون دادستان و سرپرست مجتمع شهید کامیاب و قضات آن مجموعه برگزار شد.
در این جلسه که رئیس پزشکی قانونی مشهد به همراه تنی چند از دیگر مسئولین پزشکی قانونی استان حضور داشتند، به سوالات و ابهامات بوجود آمده در برخی پرونده ها پاسخ داده شد.
دکتر علی هادیزادگان هدف از حضور در مجتمع قضایی را تعامل بیشتر و پاسخگویی به سوالات قضات و دادیارها بیان کرد. وی در پاسخ به سوالاتی همچون زمان بر بودن پاسخگویی به برخی پرونده ها، گفت: با سابقه ترین و مجربترین پزشکان در پزشکی قانونی مشغول به خدمت هستند و با ارائه نظرات دقیق کارشناسی به بیش از یک سوم پرونده های قضایی کشور کمک می کنند. لیکن برخی موارد مانند جعل و یا خودزنی باعث شده است تا به منظور بررسی های دقیق تر روند پاسخوگویی طولانی تر شود و گاهی نیز درخواست پرونده های بستری، درمانی و یا قضایی یک پرونده، زمان بیشتری می طلبد.
از موضوعات مطرح شده در این جلسه نحوه تشکیل و برگزاری کمیسیونها، حوادث کار و تشخیص بیماری های مرتبط باکار و محیط کاری، نحوه بررسی پرونده های قصور پزشکی، آزمایشات الکل و مشروبات الکلی، راهکارهای جلوگیری ازجعل و فریب در آزمایشات و موارد مشابه بود که کاملا ارزیابی شد.
درپایان ضمن تقدیر مسئولین مجتمع قضایی شهید کامیاب از حضور نمایندگان پزشکی قانونی مقرر شد که در ادامه ی این جلسات، جلسه مشترکی فی ما بین پلیس راهور ، مسئولین مجتمع قضایی شهید کامیاب و پزشکی قانونی در خصوص راهکارهای بررسی تصادفات ساختگی و نیز جلسه ی مشترک دیگری با قضات شورای حل اختلاف در خصوص روند رسیدگی به پرونده ها و راهکارهای تعاملات بیشتر بین دو دستگاه برگزار شود.

 

 

تاریخ انتشار: ١٠:٤٦ -1396/02/19 کد مطلب :٢٨٣٠٣
  نسخه چاپي

خروج

برگزیدگان مسابقه نقاشی بصیرت در خراسان رضوی معرفی شدند

خراسان رضوی در رتبه دوم فعالیت های علمی پژوهشی سازمان پزشکی قانونی کشور

راهنمای مراکز

ارسال شکایات
نشانی: مشهد، خيابان سناباد، چهارراه پل خاكي کدپستی: 9138615916
تلفن: 8425946، دورنگار: 8452100،
پیام کوتاه: 20001372